Wizyta na Ulicy Sezamkowej


Elmo jest futrzastym czerwonym Muppetem - pomarańczowonosym stworkiem zamieszkującym Ulicę Sezamkową. Razem z rybką Dorotką, panem Gapą, Telewizorkiem, Komputerem i Szufladą prowadzi program Świat Elma. Zawsze mówi o sobie w trzeciej osobie i określa swój wiek na 3,5 roku. Jego program dedykowany jest do najmłodszych telewidzów.
Mag Gab pokochał tego uroczego stwora! Z wielkiej sympatii do niego powstała czapeczka pilotka.
Oskar Zrzęda to futrzasty, zielony potwór, który mieszka w kuble na śmieci, który stoi przy ulicy Sezamkowej, pomiędzy numerem 123 (gdzie mieszkają między innymi Bert i Ernie), a gniazdem Wielkiego Ptaka. Ponieważ tak bardzo lubi śmieci i nieporządek, że rzadko tylko spotkać go możemy poza kubłem na śmieci. Jego ulubioną piosenką, znakomicie oddającą pasję, jest "Kocham śmieci".
Jak wszystkie Zrzędy (Zrzęda - rasa potworów związanych z programem Ulica Sezamkowa) jest być tak nieszczęśliwym i zrzędliwym, jak to tylko możliwe, a także przekazywać to uczucie komu tylko się da. Jak tylko jakiś gość zapuka do kubła, w którym mieszka Oscar, przerywając mu tym samym drzemkę albo inną ważną czynność, natychmiast jest witany warknięciem i z niezadowoleniem słyszy od Oskara, że przecież chciał być sam, a tu ktoś mu przeszkadza.
Oskar miał wiele zwierzaków domowych, ale najbliższym jego kompanem jest robak Slimey. W kilku odcinkach mogliśmy dodatkowo poznać jego dziewczynę Zrzędkę (ang. Grundgetta). Oskar zwykł się przyjaźnić z Elmo i Tośkiem. 

Mag Gab postanowił stworzyć szydełkową grzechotkę Oskara, efekty można ogladać na na zdjęciach poniżej.
 

tekst: http://ulica-sezamkowa.maskotkowo.pl/postaci/
zdjęcia: Mag Gab