Ksiązeczki materiałowe dla najmłodszych

W naszym sklepie Internetowym pojawiły się ksiąeczki materiałowe.

Książeczki zawierające treści dostosowane do możliwości poznawczych maluszków pomagają nie tylko stymulować ich wzrok ale także koordynację wzrokowo - ruchowa i kreatywność.Dostarczenie dziecku przedmiotów dostosowanych do wrażliwych oczu noworodka pozwala w sposób prawidłowy i wzbogacający rozwinąć dojrzałość wzrokową dziecka. Proste kształty, wzory, formy, wyraźne kontury i odpowiednia kolorystyka to najlepsze źródło stymulowania całego rozwoju psychicznego dziecka, począwszy od umiejętności poznawczych a skończywszy na tych społeczno - emocjonalnych.
Dotarliśmy równieże do opini specjalisty,  dr Magdalena Chrzan-Dętkoś

Jak postrzegają świat nowonarodzone dzieci?
Jeszcze w latach 70-tych, a nawet na początku lat 80-tych zakładano, że noworodki nie widzą, nie odczuwają.  Prowadzone jednak od tego czasu
badania naukowe potwierdziły to, co większość rodziców wiedziała od zawsze. Noworodki, choć ruchowo, fizycznie niedojrzałe i zależne od innych,  potrafią bardzo o szybko się uczyć, a ich zmysły, m.in. wzrok, pozwalają im na aktywne badanie i poznawanie świata już od pierwszych dni.  Mimo, że ostrość widzenia jest słabsza niż u dorosłego, podobnie jak zdolności związane z widzeniem kolorów, to jednak, już od momentu narodzin dzieci mają bardzo określone preferencje wzrokowe. Bardziej lubią (częściej spontanicznie koncentrują wzrok) na powierzchniach wzorzystych, konkretnych przedmiotach, a nie dwuwymiarowych obrazach, kontury silne, a nie słabo skontrastowane, linie załamujące się łagodnie, a nie pod kątem prostym oraz obrazy symetryczne, a nie asymetryczne. Dlatego w pierwszych tygodniach życia noworodki chętnie skoncentrują wzrok, będą się przypatrywać, a w późniejszych tygodniach nawet przemawiać, wokalizować do czarno-białych lub o kontrastowym zestawie kolorów zabawek, karuzel, przyczepianych do łóżeczka książeczek. Warto podkreślić jednak, że najbardziej atrakcyjnym dla noworodka i niemowlęcia widokiem są twarze jego rodziców.
tekst pochodzi z http://whiteandblack.pl/opinie-specjalistow

Wraz z nadchodzącą wiosną pojawią się kolejne książeczki wspomagające naukę kształtów, kolorów a także cyfr. O nowościach poinformujemy Was bezzwłocznie na naszym blogu oraz na fun pagu.